Wzmacniacz lampowy Phiips AG9007


Tekst i zdjęcia  - Piotr "Piotrek" Kowalski


     Jakiś czas temu dzięki mojej obecności na warszawskim Wolumenie stałem się posiadaczem pięknego lampowego wzmacniacza f-my Philips. Zachęcony atrakcyjnym wyglądem i stanem technicznym skusiłem się na zakup. Początkowo przestraszyłem się, gdyż dopiero w samochodzie zauważyłem, że urządzenie nie ma transformatora głośnikowego! 
Mój niepokój minął dopiero w domu, gdy przyjrzałem mu się dogłębniej. Otóż jest to wzmacniacz OTL! Urządzenie pracuje w oparciu o cztery lampy EL36 i trzy EF86. Gra bardzo ładnie i stosunkowo głośno. Nie słychać żadnego przydźwięku, szumów itp. zjawisk. Prezentowany wzmacniacz z zewnątrz wygląda wspaniale, a w środku jeszcze lepiej. Zresztą proszę obejrzeć poniższe fotografie, aby się o tym przekonać.


Fot. 1.

Fot. 2.

Fot. 3.

Fot. 4. Wybierak napięć zasilania, gniazdo bezpiecznika, włącznik sieciowy,
 dwa gniazda głośnikowe, wejście typu cinch (sic!), złącze uziemiające.

Fot. 5. 

Fot. 6. 

Fot. 7. 

Fot. 8.

Fot. 9.

Fot. 10.

Fot. 11.

Fot. 12.

Fot. 13.

Fot. 14.

Fot. 15. 

Fot. 16. To już ostatnia ;-)

     Na zakończenie chciałbym zwrócić się z prośbą do wszystkich osób, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat tego wzmacniacza, aby podzieliły się nimi na łamach forum Trioda. Uwagi również bardzo mile widziane!
     Bardzo serdecznie dziękuję za okazałą pomoc koledze Alkowi Zawadzie, a także Administratorowi za umieszczenie tej galerii.

Dziękuję za uwagę.
Piotr 'Piotrek' Kowalski

[galeria]

© 2004 FonAr Sp. z o.o. e-mail: waw@fonar.com.pl