Wzmacniacz lampowy Regent 60

     Zapraszam do minigalerii zdjęć znanego swego czasu (a także często spotykanego na rynku wtórnym) wzmacniacza lampowego REGENT 60. Prezentowany tu wzmacniacz jest w średnim stanie technicznym. Jest kompletny ale nieco poobijany - widać miał burzliwą przeszłość. Konstrukcja wzmacniacza jest solidna, choć niektóre jego elementy są jakby z "innej bajki". Zaliczam do nich perforowane blachy osłonne, oraz metalowe (aluminiowe) nóżki, których ważną funkcję odkryłem podczas robienia zdjęć. W miejscu zetknięcia z powierzchnią stołu nóżki zachowały się jak niezmywalne pisaki koloru szarego (stół musiałem umyć rozpuszczalnikiem.
     Rozbiórka wzmacniacza jest dosyć prosta, choć liczba demontowanych elementów obudowy jest dosyć pokaźna (boczki, osłona górna i dolna i dodatkowa siatka osłaniająca lampy końcowe. Są nimi (jakże by inaczej) solidne i popularne EL34. O dziwo, w odróżnieniu od posiadanych przeze mnie polskich konstrukcji wzmacniaczy, w tym elementy są nieźle spasowane i złożenie ich z powrotem nie przedstawia większego problemu.
     Zapraszam do zapoznania się z minigalerią. Zdjęcia umieściłem w kolejności, w jakiej demontowałem elementy obudowy aby dostać się do jego środka. Każde pokazane zdjęcie można obejrzeć w większej rozdzielczości klikając myszką na wybranej fotografii. 

Dzięki uprzejmości Pana Marcina Dębickiego (marcin.debicki@talex.com.pl), który udostępnił mi materiały dotyczące wzmacniacza do opisu załączam:

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2004r.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i uwagi związane ze wzmacniaczem REGENT 60.
Kontakt: grmak@wp.pl

[galeria]

© 2004 FonAr Sp. z o.o. e-mail: waw@fonar.com.pl